F-tytöt
Joukkueemme koostuu tällä hetkellä iloisesta vuosina 2016 ja myöhemmin syntyneistä pienistä pesäpalloilijan aluista, joilla virtaa riittäisi vaikka muille jakaa. Mukana on jo useamman vuoden harrastuksen parissa viihtyneitä sekä vasta viime kuukausina matkaan mukaan hypänneitä. Taidot kehittyvät jokaisella hurjaa vauhtia ja pelinomaiset harjoitteet ovatkin nousseet kaikuvin kannustuksin suureen suosioon. Harjoituksissa pääpaino on onnistumisen kokemusten kerryttämisessä sekä yhdessä tekemisen hienouden löytämisessä. Kesältä odotamme jo toiveikkaana pelien tuomaa innostusta ja jännitystä sekä tietysti voittamisen tuomaa riemua. Kesän pelisarjojen osalta osallistumme JunnuSuper-sarjaan sekä aluesarjaan. Suunnitelmissamme on myös osallistua kahdelle leirille. Meidän mukaan mahtuu vielä uusia innokkaita lajin parissa kokeilevia, joten mukaan lähtemistä ei kannata jäädä yksin pähkäilemään!
F-tytöt harjoittelevat kaksi kertaa viikossa, maanantaisin Reijolassa klo 16.30-18.00 sekä torstaisin Joma Centerillä klo 16.45-17.45.
Tule rohkeasti mukaan joukkueeseen! Soita tai laita viestiä suoraan valmentajalle, niin valmennus tietää odottaa uutta peluria saapuvaksi treeneihin ja osaa antaa lisätietoja treeneistä.
Ensimmäinen kuukausi on uudelle harrastajalle ilmainen. Myös lainavälineet ovat käytettävissä. Kokeilukuukauden jälkeen pelaajan tulee hankkia omat välineet, vakuutus, lisenssi sekä hänelle osoitetaan seura-, joukkue- ja jäsenmaksut normaalisti.
Valmentajat:
Noora Rautiainen, 0400 818 342
Laita valmentajalle viesti, että olette tulossa tutustumaan joukkueen treeneihin, niin tietävät osata odottaa uutta saapuvaksi.
Joukkueenjohtajat:
Mervi Kaukolinna-Soikkeli, 050 365 2115
Sari Hyttinen
Tiia Mustonen
Joukkueen sähköpostiosoite: ftytöt@joensuunmaila.fi